Системи рекуперації теплоти конденсації холодильної машини

Системи рекуперації теплоти конденсації холодильної машини

Практично на всіх великих підприємствах харчової промисловості у технологічних процесах використовується холод та тепло. Штучне холодопостачання зазвичай забезпечується за рахунок холодильних машин у вигляді компресорних агрегатів і установок охолодження рідин, оснащених виносними конденсаторами повітряного охолодження. Тепло одержують методом спалювання природного газу.

Рекуперация тепла от холодильного оборудования МАС Системз

Донедавна з огляду на низьку вартість газу про впровадження енергозберігаючих технологій не замислювалися. Але нині зниження споживання ресурсів є гострою необхідністю, яка дає підприємству можливість випускати конкурентоспроможну продукцію та розвиватись у складних ринкових умовах.

Принцип роботи будь-якої холодильної системи полягає в перенесенні тепла від середовища, що охолоджується, до нагрівається. При традиційному підході до питання холодопостачання камери холодильної, в охолоджувачі повітря за рахунок випаровування фреону відбувається процес тепловідбору, а у виносному конденсаторі – процес віддачі відібраної теплоти зовнішньому середовищі.

Система рекуперації теплоти конденсації (СРТК) передбачає встановлення додаткового устаткування відбору теплоти фреону перед конденсатором для нагрівання рідини (вода, розчини гліколів та інших.).

Теплоту, яку дозволяє відібрати зазначена система, можна використовувати для опалення приміщень у зимовий період року, для подачі в систему гарячого водопостачання для побутових потреб, у технологічних процесах або як попередній нагрів у системі пароутворення.

Потужність, яку можна отримати і використовувати надалі, приблизно дорівнює споживаної потужності компресорів і холодопродуктивності холодильної машини. Наприклад, якщо взяти умовну систему з холодильною потужністю 250 кВт, то кількість теплоти, яку можна відібрати приблизно дорівнює:

Системы утилизации и рекуперации тепла

Після підстановки реальних даних отримуємо:

Рекуперация тепла от холодильного оборудования

Отбор тепла конденсации от холодильных машин

Точний економічний ефект та термін окупності системи рекуперації теплоти конденсації холодильної машини можна розрахувати виходячи з вищевказаних даних та вартості додаткового обладнання, що встановлюється. Ціна СРТК залежить від багатьох факторів (конфігурації холодильної машини, довжини фреонової траси, реалізації гідравлічного модуля та ін.), але, як правило, окупається за 3-6 місяців роботи та дозволяє значно економити кошти у майбутньому.